Боги ховають сонце в гарбуз.
Так поетично відгукувалися індіанці Північної Америки про «золоту ягоду». Але вони не могли знати, що гарбуз стане абсолютним знаком відмови українським хлопцям під час сватання, в Африці з нього іноді робитимуть шоломи для мотоциклів, усі друзі Гаррі Поттера і він сам питимуть гарбузовий сік, а Попелюшка поїде на бал у кареті з гарбуза.
Вересень, гарбузовий сезон у розпалі – потрібно варити гарбузовий суп. Яскравий за смаком та кольором, що дозволяє дати волю своїй фантазії та грати зі складовими. Мій варіант – з азійською ноткою, неповторним ароматом, пряний та пікантний, що зігріває прохолодним вечором. Є дієтична версія і не зовсім, розповім усі деталі 😉
Почнемо?
-
- Гарбуз – 1 кг
- Сік та цедра 1 апельсину
- Картопля – 4 невеликі штуки
- Цибуля – 2 штуки середнього розміру
- Часник – 1 зубчик
- Кокосове молоко – 500 мл (не поспішайте закривати рецепт; це молоко відмінно замінює бульйон чи просто вода)
- Вода – 250 мл
- Корінь імбиру ~ 2 см
- Суміш перців
- Карі – 2 столові ложки
- Сіль
- Кориця
- Чилі
- Гарбузова олія для подачі
Запропоновані спеції можна замінити вашими улюбленими, якщо мій варіант вам не підходить. Наприклад, виключити карі, корицю та імбир, а додати розмарин, базилік та чебрець. Вийде чудовий середземноморський варіант. У цьому випадку я точно не використовувала б кокосове молоко.
Приготування
Цибулю, часник, картоплю, імбир та гарбуз очистити й крупно нарізати. У цьому рецепті – гарбуз сорту Хоккайдо, його не потрібно чистити, можна готувати зі шкіркою. Вичавити сік із апельсина.
Дієтична версія. Покласти нарізані гарбуз, цибулю, часник, імбир до каструлі. Додати сіль, карі, суміш перців, корицю та чилі, залити все кокосовим молоком (бульйоном), водою, апельсиновим соком та варити на невеликому вогні під кришкою до готовності всіх інгредієнтів. Орієнтовно 30 хвилин. Я орієнтуюсь на м’якість гарбуза – йому варитися найдовше.
Не зовсім дієтична версія. У каструлі з товстим дном, в якій варитиметься суп, на вершковому маслі обсмажити гарбуз, цибулю, часник та імбир до золотистого кольору. Додати спеції, сіль, перемішати й дати їм півхвилинки прогрітися. І лише після цього залити кокосовим молоком (бульйоном), водою та апельсиновим соком. Варити так само приблизно півгодини.
Пюрувати за допомогою будь-якого блендера (стаціонарного чи занурювального).
Пікантний, яскравий та фантастично смачний гарбузовий суп готовий. Залишилося наповнити тарілки, прикрасити краплями гарбузової олії та… Далі інструкції не потрібні.
Мені здалося, що цей суп, як і борщ, наприклад, набуває більш інтенсивного смаку наступного дня, тільки не забудьте поставити його до холодильника 😀
Смачного!