Кухню Швабії, південно-західного регіону Німеччини, неможливо уявити без цієї страви.
Недарма фото німецьких вареників знаходиться на обкладинці збірки оригінальних рецептів.
Маульташени для швабів так само важливі, як для нас вареники або для італійців равіолі. До речі, іноземці зазвичай називають маульташени німецькими равіолі. Вони дійсно зовсім трохи схожі, оптично.
Маульташени було винайдено у монастирі Маульбронн, ймовірно, в середині 15 століття. Одному ченцю під час Великого посту випадково дістався шматок м’яса. Винахідливий чолов’яга вирішив будь-що приготувати щось смачненьке. Для того, щоб Бог “не побачив” м’ясо, нарізав його малесенькими шматочками та змішав із зеленню, яка росла на монастирському городі. Для більшої впевненості чернець закрив цю “маскувальну суміш” тістом. Тож він та його одновірці почувалися в безпеці від суворого погляду Господа, коли перші маульташени подавали на вечерю у Страсний четвер у монастирі Маульбронн. Цю інформацію я взяла із сайту oma-lisbeth.de, але її можна знайти дійсно у всіх інтернетах.
Ці гігантські равіолі неймовірно смачні! Завдяки їхньому розміру готувати їх достатньо швидко. Головне – підготувати ту саму “маскувальну суміш”. Я вам все-все розповім, крок за кроком. Про 2 способи формування цих “вареників” також.
Отже, приготування маульташен.
Складові для тіста:
- Яйця – 3 шт.
- На кожне яйце – половина яєчної шкаралупи води
- Сіль – дрібка
- Борошно (спельтове або пшеничне) – 360 – 400 г
Замісити еластичне тісто. Воно не повинно бути дуже м’яким, але й не має бути “забитим” борошном. Я б сказала, текстура тіста має бути трохи щільнішою, ніж на вареники. Замішувати треба так довго, щоб у розрізі були помітні маленькі дірочки.
Тісто зібрати в колобок й накрити нагрітою ємністю, щоб трохи вистоялося.
Тим часом приготувати начинку для маульташен:
- Фарш (у нас зі свинини; трохи підсмажити) – 500 г
- Шпинат (можна заморожений, дуже практично) – 750 г
- Бекон копчений (нарізати невеликими кубиками) – 125 г
- Шинка (нарізати невеликими кубиками) – 200 г
- Яйця – 5 шт.
- Сухі булки (хліб) без скоринки ∼ 200 г
- Цибуля (нарізати дрібними кубиками) – 2 шт. середнього розміру
- Вершкове масло – 50 г
- Петрушка (подрібнити) – щедрий пучок
- Сіль, перець, мускатний горіх – за смаком
Приготування начинки.
Сухі булки або хліб залити холодною водою, щоб розм’якли. Зайву воду віджати.
Якщо ви використовуєте свіжий шпинат, необхідно його пробланшувати. Для цього занурити шпинат у достатню кількість киплячої підсоленої води максимум (!) на 1 хвилину. Покласти його до ємності з дуже холодною водою, бажано з льодом. Коли охолоне, дістати шпинат з води, віджати руками й трохи нарізати.
Використання замороженого шпинату дійсно дуже економить час. Головне – завчасно й правильно його розморозити (у холодильнику).
На вершковому маслі зовсім трохи підсмажити бекон, тільки щоб ароматизувати масло. Додати цибулю, довести її до приємного золотистого кольору. Дати охолонути.
У зручній місткій ємності дуже добре змішати фарш, шпинат, бекон з цибулею, шинку, петрушку, яйця та булки. За смаком додати сіль, перець та мускатний горіх.
Має бути приблизно така “маскувальна” маса.
Для формування маульташен користуються таким девайсом.
Цей ніж одночасно розрізає тісто й робить фігурний край. Якщо такого пристосування немає, то можна зробити по краях візерунки виделкою. Або ж просто розрізати.
Отже, 1-й спосіб формування маульташен.
Тісто розкачати полосами на підпиленому борошном столі. Ближче до краю щедро розкласти начинку. Накрити вільним краєм тіста, трохи притиснути місця між начинками та по краях. Порційно розрізати.
Після цього залишаються шматочки обрізаного тіста, які треба зібрати, ще раз замісити й розкачати.
2-й спосіб.
Розкачати тісто, рівномірно викласти начинку на майже всю поверхню, залишаючи краєчки вільними. Сформувати рулет. Вільний край змочити водою, щоб тісто трималося.
Таким чином сформувати рулети, використовуючи все тісто й всю начинку. Вони не мають бути занадто товстими, бо є небезпека, що зовнішній шар буде готовим, а внутрішній залишиться сирим.
Варити ці німецькі равіолі треба наступним чином. У каструлю з підсоленою киплячею водою (можна з бульйоном) покласти маульташени. Перемішати, щоб вони не позлипалися, й залишити їх без кипіння (!) на 10-15 хвилин. Після дістати їх з води і, якщо ви не будете одразу подавати, залишити остигати.
Це така смакотааа! Тоненьке тісто та дуже багато соковитої, насиченої начинки!
Німецькі равіолі часто подають з м’ясним бульйоном. Обсмажувати не обов’язково, але так дуууже смачно!
Також одним з класичних гарнірів є картопляний салат та смажена цибулька. А якщо просто так підсмажити…ммм… Saulecker, як говорять шваби, коли їм смакує 🙂
Нехай смакує і вам!
У нас є ще один рецепт з кухні цього регіону – неймовірно смачний та духмяний, зі скоринкою швабський багет. Дуже раджу!
P.S. Маульташени чудово переносять заморожування. Ми вакуумуємо їх після приготування, коли вони вже остигнуть, та тримаємо в морозильній камері до часу М – маульташен.