Проста мішленівська їжа ❋
Мішленівські котлети – звучить ну дуже незвично та цікаво, чи не так? 😀 А все тому, що автором рецепту є німецький шеф-кухар Альфонс Шубек, який першим у країні отримав гастрономічний Оскар.
При приготуванні своїх страв Шубек використовує різноманітні спеції та їх поєднання. Як тут не згадати кіпріота Роді Дамаліса та його найсмачніші оладки з кабачків! Німецький шеф-кухар має навіть свою філософію: Spices for Life. На підставі цієї концепції він створює страви з максимальним використанням корисних властивостей різних спецій. Впродовж довгих років Альфонс Шубек готує для футболістів із FC Bayern München, коли вони грають у Лізі чемпіонів чи Європи. Міць та рівень, я вважаю!
Імбир – одна з улюблених спецій цього шеф-кухаря. При приготуванні котлет він використовує його разом з часником. Імбир допомагає часнику краще засвоїтись і нейтралізує специфічний запах з рота. На мою думку, крутий лайфхак для любителів песто чи аджики 😉
Загалом, виходить дуже смачно та соковито! Начебто абсолютно тривіальна страва, але з новим звучанням завдяки комбінаціям спецій. Ці котлети добре витримують заморожування, що також дуже важливо.
Відомі модельєри представляють свої колекції не тільки у важко досяжному сегменті haute couture, а й для звичайних людей – prêt-à-porter. Ці котлети я б віднесла до гастрономічного prêt-a-porter. Доступно всім!
Отже, складові для котлетного фаршу:
- Фарш (в нас яловичина + свинина; в оригінальній версії ще й телятина) – 1 кг
- Тостовий цільнозерновий хліб (або звичайний) – 160 г
- Копчене м’ясо – 100 г (за бажанням; це вже наш креатив)
- Молоко – 200 мл
- Цибуля ріпчаста – 1 шт.
- Часник – 2 зубчика
- Яйця – 3 шт.
- Гірчиця – 1 столова ложка
- Панірувальні сухарі – 200 г
- Імбир ~ 20 г
- Цедра 1 лимона
- Сіль, мелений перець, мускатний горіх, чилі (за смаком)
- Петрушка, майоран (можна сушені)
- Олія для обсмажування
Взагалі гірчиця та майоран – це ну дуже німецькі смаки. У багатьох сортах сосисок присутній майоран, а самі ковбаски найчастіше їдять із гірчицею.
Процес приготування
160 г хліба залити 200 мл молока. Об’єму рідини вистачить рівно на цю кількість хліба, нічого не доведеться виливати в прірву.
Шубек не використовує в котлетному фарші сиру цибулю, але й не обсмажує її, як багато хто з нас робить. Його “фішка”: дрібно нарізану цибулю потрібно залити в сковороді 200 мл води й дати їй випаруватися на невеликому вогні. Таким чином цибуля залишиться соковитою, а різкого специфічного запаху вже не буде. Вона має виглядати так:
Петрушку та майоран дрібно нарізати, часник та імбир натерти на дрібній тертці.
Окремо збити 3 яйця з:
- 1 столовою ложкою гірчиці
- цедрою 1 лимона
- меленим перцем
- мускатним горіхом
- чилі
У місткій ємності змішати фарш із цією яєчною сумішшю, 100 г копченого м’яса, подрібненими петрушкою, майораном, часником, імбиром і вже м’яким хлібом.
Далі необхідно фарш дуже добре вимісити. Я тут працюю руками, ретельно поєднуючи всі компоненти. Потім використовую лайфхаки моїх бабусь: збираю фарш в одну велику кулю, беру і кидаю її в чашу. Я володарка невеликих долонь, але з 1 кг фаршу легко справляюсь. Якщо вам складно впоратися з такою кількістю, покличте на допомогу когось або розділіть фарш на частини 😉 Після відбивання текстура фаршу стає однорідною і так легше формувати заготовки.
Після кулінарного “фітнесу” можна відразу формувати котлети, зволожуючи долоні теплою водою, і обвалювати їх у панірувальних сухарях. Якої форми вони будуть вирішувати вам. Я зробила і круглі, і довгасті.
Обсмажувати котлети спочатку на вогні вище середнього. Перевернути, зменшити температуру та довести до готовності. Наприклад, у нас лише 9 позицій нагріву. Один бік я смажу на 8, другий – на 4-5. Таким чином котлети повністю готові, зі скоринкою, але не згорілі. Так, і слід дати їм місце на сковороді, не класти їх щільно. Виходить ідеально!
Красиво та фантастично смачно!
І так само просто, погодьтеся. На гарнір можна приготувати будь-що. Наприклад, соковите та смачнюще овочеве рагу.
Або салат із вареної моркви. Коренеплоди відварити з додаванням кмину, остудити. Нарізати й заправити оливковою олією та краплею оцту. Не забути приправити меленим перцем, сіллю та дрібкою кмину.
Смачного, а також guten Appetit!