Грибна юшка з домашньою локшиною

Згідно зі статистикою, у холодну погоду люди замовляють більше їжі додому. Хоча могли б самі щось приготувати та зігріти теплом кухні та душі всіх навколо 🙂

Їжа, яка нас зігріває – домашня, справжня, приготована з любов’ю до тих, для кого її готують. Відкладіть рекламу з доставки піци-“маку”-суші-вок і приготуйте неймовірно смачну грибну юшку з handmade-локшиною. Смачніше, ніж удома, не буває ніде.

І ось вони – подробиці.

Для грибного бульйону знадобиться:

  • Білі сушені гриби – 50 г (можна замінити 500 г свіжих печериць або іншими грибами)
  • Вода – близько 1 літра
  • Морква – 1 шт.
  • Цибуля-порей або ріпчаста – 2 шт.
  • Вершкове масло – 50 г
  • Петрушка
  • Сіль

image-1781

Приготування грибної юшки

Сушені гриби залити 200 мл води та дати 2 години настоятися. Свіжі гриби очистити та промити.

image-1782

Як і при приготуванні ризотто, ми використаємо “грибну воду” трохи пізніше.

Моркву та цибулю очистити, натерти або дрібно нарізати.

У каструлі, де буде варитися юшка, розігріти 50 г вершкового масла й злегка обсмажити цибулю з морквою. Поки це все тушкується на середньому вогні, відкинути гриби на друшляк і дати стекти “грибній воді” в спеціально дбайливо приготовлену тарілку. Додати гриби до цибулі-моркви, трохи зарум’янити (2-3 хвилини). На цей момент вже такий аромат буде!

Залити все 800 мл звичайної і 200 мл “грибної” води й залишити ніжно кипіти на невеликому вогні на час приготування домашньої локшини. Якщо у вас свіжі гриби, то залийте все 1 літром води.

image-1783

Складові для приготування домашньої локшини:

  • Яйце – 1 шт.
  • Сіль
  • Борошно (спельта або пшеничне)
  • Натхнення 🙂

image-1784

Яйце збити з сіллю, додати борошно, як то кажуть, скільки візьме тісто, й замісити це тісто. Важко сказати точні пропорції через різні сорти борошна. Головне – почати, наприклад, з 3-х столових ложок борошна й замішувати, додаючи за потребою. Тісто для домашньої локшини має бути еластичним, добре відставати від рук, але, водночас, не “забитим”. Якщо ви додаватимете борошно по половині столової ложки, а не “по-багатому”, то не проґавите важливий момент, обіцяю!

Після розкотити колобок тіста дуууже тонко, наскільки вистачить вашого терпіння. Чим тонше, тим досконаліше виглядатиме юшка.

image-1785

Готове тісто щедро посипати борошном, кілька разів скласти й нарізати локшину.

image-1786

Для нашої кількості рідини цієї локшини забагато буде, а це означає, що є шанс зробити заготівлю для іншої страви. Головне – добре висушити локшину та зберігати в сухому місці, як звичайні макаронні вироби.

image-1787

Поки був цей екшн із локшиною, грибний бульйон уже сам по собі зварився. Час дрібно нарізати петрушку й додати її разом із локшиною до ароматного грибного бульйону. Скільки точно потрібно локшини, залежить від ваших особистих уподобань. На мою думку, достатньо половини. Варити не більше 3-4 хвилин.

image-1788

Навіть не потрібно далі писати, наскільки це смачно… Це потрібно готувати й насолоджуватися…зі шматочком духмяного багету чи булочкою

image-1789

Смачного!

7 коментарів

  1. Пробовал приготовить – получился невероятно вкусный суп! Да и достаточно легко готовить, особых умений не нужно. Спасибо вам за рецепт) Кстати, можно ещё тимьян добавить для вкуса.

  2. Спасибо пробовал приготовить удалось, невероятно вкусный суп да и достаточно легко готовить особых умений не нужно можно ещё тимьян добавить для вкуса.

  3. Великолепный рецепт! Суп получается легким и в то же время довольно сытным. Пикантный грибной вкус отлично сочетается с морковью и луком, домашняя лапша имеет особую текстуру и вкус. Советую всем!

  4. Очень люблю грибной суп. Обязательно попробую по вашему рецепту приготовить

  5. В семье не раз готовили этот суп. Вкусно!
    Всё по проверенному рецепту.

  6. Author

    Простые домашние блюда – самые душевные.

  7. Author

    Да, кастати! Тимьян сюда очень подходит.

Вдячні за конструктивну критику та відгуки