Запечений гарбуз із часником та базиліком

Осінь = гарбуз

В природі завжди є баланс, навіть коли нам здається, що вже все: легке різнокольорове літо минуло, осінні дощі та тумани затягли небо та душу, сонце заховано від нас за надійним щитом сірих хмар… Має бути щось приємно-протилежне й теж осіннє, треба його побачити. А можна самостійно робити світ прекраснішим та яскравішим – готувати щось смачне, як, наприклад, цей пряний, пікантний гарбуз.

Гарбуз із часником і базиліком можна приготувати на пательні або запекти в духовці (подробиці – нижче). Це чудовий здоровий гарнір до рибних та м’ясних страв. Дуже смачно й просто так, безнічого. А деякі в процесі приготування, на стадії маринування, пробують по шматочку і готувати іноді нічого 😀

Пропорції не вказані, оскільки кількість часнику, базиліку, перцю ви можете взяти, орієнтуючись виключно на свій смак. Але на фото можна побачити скільки там чого.

Сорт гарбуза – хоккайдо. Його не потрібно чистити, шкірка після приготування досить тонка. Пряний гарбузовий суп і гарбузовий чизкейк виготовлені теж із цього сорту. Пасують також інші види цієї сонячної ягоди, наприклад, сомбраю. Буде смачно, обіцяю 😉

Отже, складові:

  • Гарбуз
  • Базилік свіжий та сушений
  • Часник
  • Оливкова олія
  • Суміш перців
  • Сіль

image-2073

Приготування
Гарбуз очистити від насіння та шкірки (якщо потрібно) й нарізати шматочками. Часник дрібно посікти ножем або видавити через прес. Я віддаю перевагу першому варіанту.

Змішати: трохи оливкової олії, часник, сіль, мелений перець, свіжий базилік та, якщо є, сушений. Мене особливо вразили смак та запах сушених квітів базиліка. Не знаю, чи можна їх десь купити, але в домашніх умовах цілком реально зібрати врожай. А взагалі й без цих квітів дуже смачно.

Гарбузові часточки щедро змастити цією запашною сумішшю й залишити хвилин на 15-20.

image-2074

Варіантів приготування два.

Варіант 1. Смажити на плиті.

Прибрати з гарбузових шматочків часник, щоби не пригорів. Але не викидайте, потім він знадобиться. Розігріти сковороду, якщо потрібно, дати зовсім небагато оливкової олії (гарбуз у ній маринувався і, можливо, олії залишилося достатньо). Обсмажити з одного боку на невеликому вогні хвилин 15-20 під кришкою. Шматочки гарбуза перевернути, згадати, що залишився часник, додати його, знову накрити кришкою і смажити на такому ж невеликому вогні ще 7 хвилин. Дуже важливо не перегнути з часником, тобто не доводити його до красивого насиченого коричневого кольору. Буде непоправно гірко. Тому, якщо вам дістався гарбуз із щільною м’якоттю, якому потрібно більше часу на приготування, додайте часник, коли ягода майже готова.

image-2075

Варіант 2. Запекти в духовці.

Скласти гарбузові шматочки з часником і всім апгрейдом-маринадом у форму для запікання, прикрити фольгою та запікати 20-25 хвилин при 170 градусах. Останні 5 хвилин запікати без фольги для привабливого кольору.

У будь-якому разі потрібно пробувати, що виходить, готове чи ще ні. Якщо вам подобається легкий хрускіт, al dente, зменшіть час приготування. Якщо ж до душі ніжна м’якоть, то коригуйте час відповідно до смакових уподобань.

По-перше, це красиво. І смачно. І сонячно, незважаючи на погоду 🙂

image-2076

Смачного!

Вдячні за конструктивну критику та відгуки