Заправка для борщу

Lifehack

На fan-tasty-чній кухні лайфхаки використовуються, де тільки можна, регулярно та з великим задоволенням. Особливо, коли готується борщ. Якщо є час, бульйон вариться заздалегідь і зберігається в морозильній камері. Поряд з ним акуратними “цеглинками” лежить і чекає свого часу “Б” (Б – борщ) заправка. Про неї й мова.

За цим рецептом можна приготувати заправку-засмажку на один борщ, для експерименту. Головне, як на мене, принцип: набратися терпіння й довести це все до потрібної консистенції. Але чого тільки не зробиш заради смачного борщу 😉

Отже, складові:

  • Буряк – 500 г
  • Морква – 700 г
  • Помідори – 700 г
  • Томатна паста – 2-3 столові ложки
  • Рослинна олія

image-2077

Приготування

Буряк і моркву натерти на тертці (я люблю на дрібній, але це виключно справа смаку). Помідори подрібнити блендером чи пропустити через м’ясорубку.

image-2078

На пательні розігріти трохи олії, злегка обсмажити буряк і моркву. Остання завжди вимагає більше олії, тому додайте її, якщо буде потрібно.
Додати помідори, все з’єднати та залишити на малому вогні, періодично помішуючи.

image-2079

Обсмажувати, доки не випарується волога. З огляду на великий обсяг моя заправка тушкувалася приблизно годину. Якщо готуватимете з меншої кількості складових, то, відповідно, часу піде теж менше. Логічно ж 🙂

Додати томатну пасту й обсмажити на такому ж невеликому вогні до появи підсмаженої скоринки.

Останні 3-5 хвилин на плиті для закріплення результату – і всe.

image-2080

Для заморожування це все повністю остудити, розподілити порційно і щільно упаковати в харчову плівку. У такому вигляді заправку дуже зручно зберігати у морозильній камері – займає менше місця.

image-2081

При приготуванні борщу потрібно додати заправку відразу до бульйону, можна навіть не розморожувати.

Смачного!

Вдячні за конструктивну критику та відгуки