Слабкодухим не дивитися. А тим, хто нічого не боїться, розповім і покажу, як я готувала восьминога та салати з нього.
Взагалі вважаю себе досить сильною панночкою: курку там обробити, рибу випатрати etc… Цей кулінарний експеримент виявився для мене на межі, але я впоралася. Кілька разів уже.
Вперше дивилася на дивне творіння в раковині, як на Чужого (навіщо я його придбала, могла б просто картоплі насмажити).
Якби не знала, як це смачно, нізащо не наважилася б готувати. А сам процес досить нескладний. Начитавшись різних джерел і переглянувши багато відосів (дякую всім авторам!), діяла впевнено. Ну майже 😁
Приготування
Отже… Якщо восьминіг свіжий, його обов’язково потрібно заморозити на кілька днів. Навіть краще зробити це двічі. Так його м’ясо буде м’якшим. Існує ще варіант з відбиванням, але я віддаю перевагу заморожуванню.
Мій восьминіг при покупці був повністю готовий до подальших дій, тому не знаю, як взагалі потрібно правильно чинити з його…внутрішнім світом. Цей крок пропускаю.
Я випробувала два варіанти: приготування у червоному сухому вині та у воді. Мені більше до смаку останній варіант.
Для приготування восьминога знадобиться:
- Власне, сам восьминіг – 1,2 кг
- Вода (вино) – щоб покрила молюска
- Морква
- Селера
- Пастернак
- Часник
- Цибуля-порей
- Лавровий лист
- Суміш перців
- Дрібка солі знадобиться в самому кінці приготування
Овочевий набір та спеції можна підібрати за своїми уподобаннями.
Варити восьминога у звичайному розумінні не потрібно. Правильна температура води – 88-93 градуси. Тобто нижче точки кипіння. При такому способі приготування м’ясо восьминога поступово стане м’якшим, сполучні тканини перетворяться на желатин. Найголовніше – витримати потрібну температуру та час. Готувати необхідно із розрахунку 40-45 хвилин на 1 кг ваги восьминога.
У воду для приготування покласти овочі, лавровий лист та перець. Коли вода закипіла, 5 разів опустити до неї щупальця молюска. Це спеціально, щоб вони мальовничо закрутились. Вважається, що занурювати щупальця в окріп потрібно непарну кількість разів. Не питайте, чому. Я теж не знаю.
Перепрошую за якість цього фото: зробила скріншот відео…
Для повного звіту наводжу фото приготування у червоному вині. Якщо вірити інтернетам, то в процесі варіння восьминіг виділяє багато води, оскільки він на 80% складається з неї. Щось у мене не спрацював цей варіант. Припускаю, що через заморожування. Рідини виділилося недостатньо й довелося додавати ще вино та воду.
Готовність перевірити ножом у найширшому місці. Як картоплю. Восьминіг не буде м’яким, як риба, але й гумовим він не має бути.
Ось так виглядає восьминіг, приготований у воді…
…і у вині.
Після приготування викласти восьминога на тарілку, щоб зробити ефектне фото він трохи охолонув, ще теплим прибрати в ємність та щільно її закрити. Це необхідно для того, щоб тонка оболонка на щупальцях на них і залишилася. Якщо торкатися його відразу після приготування, ця плівка легко та нерівномірно знімається. На смак це не впливає, лише на естетику.
Після остигання можна готувати різні страви: наприклад, запекти на грилі, додати до пасти з томатним соусом, подати з овочами-антипасти…
Для останнього варіанту восьминога потрібно підготувати, замаринувати.
Маринад для восьминога:
- Оливкова олія
- Лимонний сік
- Середземноморські трави
- Часник
- Сіль
- Перець
Нарізати молюска невеликими шматочками, залити маринадом, витримати день у холодильнику та можна вживати. Дуже смачно!
Рецепт салату з восьминога
Складові:
- Восьминіг (можна заздалегідь замаринувати)
- Картопля (відварити або запекти в шкірці)
- Помідори
- Цибуля (ріпчаста або зелена)
- Оливки чи каперси
- Сіль, перець
- Оливкова олія
- Лимонний сік
Дуже ефектно та фантастично смачно!
Вийшов longread якийсь… Але я впевнена, що у вас точно не буде складнощів, якщо ви готуватимете за цим мануалом.
Натхнення вам на кухні та смачного! 🙂