Дуже часто з відпустки ми привозимо нові рецепти.
Після відпочинку в сонячній Хорватії, наприклад, наша fan-tasty-чна колекція поповнилася рецептом смачного рибного рагу бродет.
А гречаний пиріг, правда, без попкорну, я вперше спробувала в Австрії. Тааак сподобалося! Здавалося, що поєдналося все разом: магія короткої відпустки, чисте гірське повітря, фантастичні види, медитативний передзвін дзвіночків щасливих альпійських корів…
При такому комплекті, гадаю, все здається надзвичайно смачним. Автентична їжа особливо. До речі, італійці на півночі теж печуть щось схоже. Сусіди ж, є спільне в кулінарному плані.
Смак цього пирога більше горіховий, ніж гречаний. Текстура дуже приємна та неймовірно насичений аромат. Ще там, у кафе, я вже точно знала, що вдома в перший свій вихідний день спеку цей пиріг.
Складові:
- Гречане борошно – 250 г
- Мелені лісові горіхи (можна замінити на інші) – 250 г
- Вершкове масло м’яке – 250 г
- Цукор – 200 г
- Ванільний цукор – 8 г
- Розпушувач – 10 г
- Кукурудзяний крохмаль – 2 ст. л.
- Какао – 2 ст. л.
- Сіль – щіпка
- Яйця – 6 шт.
- Яблука – 2 шт.
- Лимон (потрібна цедра й трохи соку)
- Варення (в оригіналі з журавлини, в мене сливове з ожиною)
- Попкорн із гречки (рецепт нижче) – за бажанням
Замість попкорну з гречки можна використовувати підсмажені горіхи для додаткової текстури. А можна просто автентично прикрасити верх пирога цукровою пудрою. Ось оригінал.
Приготування
У місткій ємності змішати 250 г борошна, 250 г горіхів, 10 г розпушувача, по 2 столові ложки какао та крохмалю. Надалі це називатиметься сухою сумішшю.
Відокремити жовтки від білків (6 яєць). Натерти цедру з лимону. Нарізати яблука невеликими тонкими пластинками, збризнути лимонним соком, щоб не потемніли.
Відокремити жовтки від білків (6 яєць). Натерти цедру з лимону. Нарізати яблука невеликими тонкими пластинками, збризнути лимонним соком, щоб не потемніли.
250 г масла збити з 200 г звичайного цукру та 8 г ванільного.
По одному додати 6 жовтків. Збити.
Окремо збити 6 білків. Почати на невеликій швидкості. Поступово збільшувати оберти, додати щіпку солі й довести масу до міцної піни.
До маси з масла, цукру та жовтків у кілька прийомів додати суху суміш та яблука з цедрою. Тісто буде дещо щільне.
Поступово додати збиті білки та все добре з’єднати.
Підготувати форму для випічки – зробити “французьку сорочку”: змастити форму вершковим маслом та тонким рівномірним шаром розподілити трохи борошна. Таким чином тісто ніколи не пристає до форми й готова випічка просто зісковзує на тарілку. Так само я роблю при випіканні сливового пирога.
Тісто викласти у форму, розрівняти.
Випікати з конвекцією близько 40 хвилин за 160 градусів, без конвекції – за 170-175. Готовність перевірити дерев’яною шпажкою. Вона повинна бути сухою.
Дати охолонути, розрізати вздовж навпіл. Одну частину щедро покрити варенням.
Поєднати половинки.
Далі події можуть розвиватися за двома сценаріями:
1. Прикрасити верх пирога цукровою пудрою та насолоджуватися смаком. Нескладно та автентично.
2. Піти іншим шляхом, а саме: зробити попкорн із гречки (заздалегідь!), покрити верх пирога варенням, хрумкою гречкою. Готово!
Якщо ви вирішили обрати перший варіант, то далі можна вже не читати. Смачного вам! 😉
Якщо ви також не шукаєте легких шляхів або просто є трохи вільного часу, то дуже раджу приготувати таки попкорн з гречки. Мені здалося дуже логічним використовувати його тут. Об’єднання однією ідеєю, так би мовити.
Як я написала, його потрібно приготувати заздалегідь. Або хоча б розпочати підготовку.
Як приготувати попкорн із гречки
Знадобиться:
- Гречана крупа – 3 ст. л.
- Холодна вода – 6 ст. л.
- Рослинна олія для фритюру
- Терпіння 🙂
Гречану крупу залити холодною водою годин на 8. Гречка повинна увібрати рідину.
Залишок води (якщо вона є), злити. Зернятка розкласти для просушування. Сушка займе кілька годин. Для прискорення процесу можна скористатися духовкою.
На фото добре видно, що майже вся гречка тримає форму. Але всередині вона цілком готова.
Наступний крок – фритюр.
Для такої кількості гречаної крупи вистачить невеликої каструлі. В ній потрібно розігріти олію до 200 градусів. Якщо немає термометра, зробіть пробу. Помістіть у дрібне металеве сито дрібку зернят, зануріть до олії. Якщо закипіло, то можна всю підготовану гречку смажити. 10-15 секунд достатньо. Дуже зручно робити це невеликими порціями. Головне, щоб олія не горіла.
Крупу викласти на паперовий рушник, щоб увібралася зайва олія. Ароматний та смачний попкорн із гречки готовий 😉
Ось тепер можна прикрасити варенням верх пирога й мальовничо розкидати по ньому гречаний попкорн. А також заварювати запашний чай, діставати найкрасивіші тарілки-чашки, з любов’ю сервірувати й насолоджуватися. Цим розкішним пирогом та життям, тут і зараз.
Увага!
Гречаний попкорн раджу додавати перед подачею, щоб він залишався хрустким.
Ці хрумкі зернятка так само ідеально комбінуються й з листовими салатами.
Ось тепер точно все 🙂
Смачного!