Персикове варення з розмарином та лимонною цедрою

Варення – це пам’ять про літо й консервують взагалі не ягоди, а відчуття щастя.
Д. Биков

Поки триває літечко, потрібно користуватися можливістю й робити це – консервувати щастя.

У промислових масштабах fan-tasty-чна кухня цього не робить, а ось небагато, для яскравих літніх спогадів та вироблення серотоніну в холодну пору року – завжди й з великим задоволенням 😊

Наприклад, варення з персиків… Навіть звучить смачно!

Дуже часто я додаю до варення якісь трави або спеції. Персики мають дуже ніжний смак, тонкий аромат. Тому важливо, як на мене, підкреслити це і доповнити чимось делікатним, не перебивши натуральну чарівність цих фруктів. Так виникла ідея додати розмарин та лимонну цедру.

Отже, складові:

  • Персики – 1 кг 200 г (вага з кісточками)
  • Цукор – 1 столова ложка (чи трохи більше, якщо плоди з кислинкою)
  • Цедра 1 лимону
  • Сік та м’якоть половини лимону
  • Розмарин


image-2028

Приготування

З персиків зняти шкірку. Так само, як чистити помідори від шкірки – трохи надрізати в декількох місцях, залити окропом на кілька хвилин й очистити. Видалити кісточки та нарізати невеликими шматочками.

З лимону зняти цедру. Скласти все в каструлю для варіння варення та додати гілочки розмарину. Для зручності краще зв’язати їх ниткою. Я не здогадалася відразу, тому довелося виловлювати розмарин з готового варення. На цьому етапі цукор не додавати.

image-2029

Дати закипіти, зменшити вогонь і варити, не забуваючи регулярно помішувати, хвилин 30. Часу може знадобитися трохи більше або менше, залежно від соковитості плодів.

Забрати розмарин, додати 1 столову ложку цукру, варити ще 5 хвилин. Мої персики були дуже солодкими, тому для смакової рівноваги я додала сік та м’якоть половини лимона. Дала прокипіти ще 5 хвилин і…залишилася дуже задоволена результатом 😉

image-2030

Щасливого мирного вам літа та смачного варення 😊

Вдячні за конструктивну критику та відгуки