Курка в пиві в духовці

Алкоголь у малих дозах нешкідливий у будь-якій кількості.
М. Жванецький

Не можна не погодитися з Михал Михаличем. Тим більше, якщо алкоголь використовується для приготування смачнющего м’яса!

При запіканні курки в духовці використано світле пиво пільзнер. Підійде взагалі будь-який сорт. У нас вдома водиться тільки таке, тому його й використали.

Пільзнер (Pils(e)ner, Pils) – одне з найулюбленіших світлих у Німеччині. Цей вид пива було винайдено 11 листопада 1842 в чеському Пльзені трендовим на той час баварським пивоваром Йозефом Гроллом. Чисто статистично: у середньому кожен другий німець дозволяє собі випити Pils один раз на тиждень. У мене інші дані з особистих спостережень, ну, то таке 😀

А ви знали, що 23 квітня – день німецького пива? Все, тепер знаєте. А почалося все в далекому 1516, коли набув чинності указ про чистоту пива, підписаний баварським герцогом Вільгельмом IV. Цим документом затвердили 4(!) пивні складові, а саме: воду, хміль, солод та дріжджі. Все! Якщо в пінному напої опинилися інші інгредієнти, то це вже не пиво.

Не починатимемо дискусію про це, а краще зосередимося безпосередньо на приготуванні курки в духовці. Готується все дуже просто! Так просто, що в процесі можна одним оком і улюблений серіал дивитися. А в результаті вийде дуже соковита, ароматна, добре приправлена спеціями курочка із засмаженою скоринкою.

За основу було взято рецепт cajun-spiced chicken із подарованої нашими дітьми чудової книги 🙂

image-2437

Ми вирішили при запіканні курки використати пиво. Але не класти м’ясо прямо в алкоголь, як, наприклад, півня у вино. А дати можливість пиву випаровуватися, тим самим надаючи м’ясу соковитість та особливий аромат. За таким самим принципом можна готувати і куріпок.

Складові:

 • Курка – 1,3 кг
 • Суміш прянощів (див. нижче)
 • Часник – 1 зубчик
 • Пиво світле – 0,3 л
 • Розмарин

image-2438

Складові пряної суміші:

 • Коричневий (тростинний) цукор – 2 чайні ложки
 • Паприка мелена – 2 чайні ложки
 • Чилі мелений – 0,5-1 чайні ложки
 • Кмин – 1 чайна ложка
 • Чебрець сушений – 1 чайна ложка
 • Коріандр мелений – 1 чайна ложка
 • Сіль, мелений перець

Якщо вам хочеться справді спайсі, гострого м’яса, то 1 чайної ложки чилі буде недостатньо. Майте це на увазі 😉

Приготування

Курку промити й добре висушити паперовим рушником. Шматочком часника натерти тушку зсередини. Це для того, щоб часник зверху не горів і не надав страві гіркоти. Всередину курки вкласти букет розмарину. Сумішшю прянощів натерти пташку зверху.

image-2439

Ми маємо таку форму для запікання птиці. Виглядає дещо комічно 😀 Але відповідає всім нашим вимогам. Зверху для надійності пристосували шпажки для гриля, щоб частини курки точно не “плавали” у пиві.

image-2440

До того, як ми обзавелися цим девайсом, запікали курку на решітці, а під низ ставили ємність із пивом.

Перед відправкою до духовки наша конструкція виглядала так…

image-2441

Процес та особливості запікання

Загалом запікається м’ясо в духовці близько 2 годин з конвекцією за температури 130 °C. Без конвекції – при 150 °C. Тривале приготування за порівняно невисокої температури дає м’ясу ту саму ніжну текстуру й соковитість. Аромати спецій краще розкриваються та насичують м’ясо смаком.

Перші півгодини просто дати спокій. А потім кожні 20 хвилин поливати курочку пивом і м’ясним соком, що буде виділятися в процесі запікання.

image-2442

Звичайно ж, орієнтуйтесь на свою духовку. Можливо, потрібно буде трохи збільшити температуру. А в самому кінці запікання на режимі “гриль” довести скоринку до бажаного кольору, і щоб хрумтіла.

По-перше, це красиво. І нескладно, і дуже смачно!

Як гарнір ідеально пасує якийсь салат, наприклад, картопляний.

Готуйте з любов’ю, гарним настроєм та думками про смачну їжу 😉

image-2443

Смачного!

Вдячні за конструктивну критику та відгуки