Чесний рецепт.
За 5-річний досвід приготування домашніх гамбургерів я переконалася, що в мене ніколи не вийде гарних фінальних фото. Таких, щоб із правильним світлом, кольором, фоном etc. Для цього потрібен час, якого в мене не буває. Гамбургери потрібно їсти гарячими. У холодному вигляді ця красива та апетитна конструкція перетворюється на булку з “котлетою”.
І це можна фотографувати! Але воно трохи йде в розріз із сьогоднішньою fan-tasty-чною концепцією. Наш блог – це блог чесних рецептів: ділимося тим, що готуємо від душі, а не на замовлення. Як канал чесних новин, так би мовити 🙂
Ми готуємо цю смакоту в чотири руки, швидко та злагоджено. Заздалегідь зазвичай готові майонез і томатний соус (супермаркетівський кетчуп не наш метод). Приготування всього іншого йде паралельно й перед самим вживанням. Випікаються булочки, вибирається соковите листя салату, нарізаються кільцями пікантна цибуля й шайбами - стиглі помідори. І, звичайно, м’ясо! Ці м’ясні штуки зовсім не котлети. Правильно вони називаються burger-patties. У їхньому складі немає нічого, крім фаршу з яловичини, солі та перцю. Шеф-кухарі рекомендують не вимішувати це все до гомогенного стану, а просто поєднати інгредієнти. Як каже мій тато, дуже добре теж недобре. Це саме той випадок.
Логічно, що смачна їжа виходить із свіжих продуктів. Такі булочки, щойно із духовки, ідеальні для гамбургерів! Зверху – суцільна тонка рум’яна скоринка з трохи засмаженим кунжутом, а всередині – повітряний м’якуш… Дайте їм лише трохи охолонути після випікання.
Рецепт чесно поцуплений мною з одного з німецьких кулінарних сайтів. Автор – Durotschka. Крутецький нік. І булочки шикарні!
Складові для 4-х булок:
- Борошно спельтове чи пшеничне (обов’язково просіяти) – 250 г
- Молоко тепле – 120 мл
- Масло м’яке – 30 г
- Яйце – 1 шт.
- Жовток для змащення – 1 шт.
- Цукор – 1,5 столові ложки
- Дріжджі сухі – 0,5 столової ложки
- Сіль – 0,5 чайної ложки
- Рослинна олія
- Кунжут для посипання (на цей раз чорний; також підходить світлий)
Процес приготування залежить від особливостей дріжджів (див. інструкцію на упаковці).
Я використала сухі від Dr. Oetker. Ці дріжджі не потрібно заздалегідь вистоювати, “оживляти”. Вони “працюють” просто при змішуванні з борошном і далі вже в суміші – з рідинами. Дуже практично.
Змішати усі сухі інгредієнти, окрім солі (далі покажу, чому). Додати 1 яйце, 30 г м’якого масла та 120 г теплого молока. Замішувати тісто протягом 8-10 хвилин. За цей час починає розвиватись клейковина. Спочатку тісто буде лише пластичним. Кухонна машина – чудовий помічник. Поки в нас не було цього аксесуару, я чудово справлялася міксером зі спіральними насадками. Чим довше замішувати, тим більш еластичною вийде текстура. Але й надто довгий заміс може все зіпсувати.
Через 10 хвилин тісто буде ще липкуватим. Саме час додати 0,5 чайної ложки солі. Текстура тіста зміниться на очах! Воно збереться в кульку та добре відставатиме від стінок. Це саме той момент, коли треба зупинитись.
На фото добре видно, як відрізняється текстура тіста без солі та після її додавання. Коли ви отримаєте результат, як на другому фото, можна припинити процес замішування.
Чисту ємність змастити олією, укласти в неї колобок тіста, щільно закрити або затягнути харчовою плівкою та прибрати на 1 годину для вистоювання. За цей час тісто помітно підросте.
Поверхню столу підпилити борошном або змастити олією (я використовувала олію). Обережно розділити тісто на 4 частини та ніжно сформувати 4 пласкі заготовки, намагаючись зберегти бульбашки повітря. Збити 1 жовток, покрити майбутні булочки й посипати кунжутом.
Важливо!
Іноді забуваю вчасно дістати яйце з холодильника. У цьому випадку я опускаю ціле яйце в досить теплу (не гарячу) воду на 4-5 хвилин для нагрівання й лише потім змащую заготовки.
Залишити їх на 45 хвилин для вистоювання, при кімнатній температурі, десь у нехолодному місці без протягів. Вони не дуже сильно піднімуться, але нехай вас це не насторожує.
Випікати 15 хвилин при 175 °C з конвекцією. Без неї – при 185 °C.
Булочки збільшуються буквально на очах! Дуже гідний результат при мінімумі зусиль 😉 Дайте їм охолонути на решітці (кадр не увійшов до історії…).
Звичайно, їх можна спекти заздалегідь, якщо хочеться виграти час.
Лайфхак.
Перед самим конструюванням гамбургерів підрум’яньте розрізані на половинки булочки в тостері або на грилі. Так вони не розмокнуть від майонезу-кетчупу й ви отримаєте додаткову хрумку текстуру.
Смачних вам гамбургерів! Та й просто смачних булочок 🙂