Ставте перед собою великі цілі, адже в них легше влучити.
Ф. Шиллер
Макаронс здобули любов ласунів по всьому світу, а кондитери, що поважають себе, вважають обов’язковим вміти пекти ці маленькі смачні тістечка. За однією версією, їхня історія бере свій початок у Франції, за іншою – в Італії. Вони були настільки популярні, що Марія-Антуанетта навіть назвала свого кота на честь макаронс.
Отримавши як гостинця перші в моєму житті макарони та спробувавши їх, я зрозуміла, чому вони стали чи не культовим десертом. Маленькі, майже невагомі мигдальні безе, одночасно хрусткі й м’які, ніжні й кремові, що тануть у роті… Навіть і не думала, що ось це диво можна спекти вдома, на улюбленій кухні. Але… Я поставила перед собою велику (як мені тоді здавалося) ціль і влучила в неї. Були й промахи, чого вже там. Never give up, що я роблю і хочу поділитися цим настроєм з вами.
Пропоную вам спочатку спекти тістечка без барвників та будь-яких інших добавок. Насамперед важливо зрозуміти технологію, а потім вже можна грати із кольорами. Я надаю перевагу макаронам взагалі без барвників, а різноманітність додаю, використовуючи різні креми.
Рецепт чесно підглянуто на німецькому сайті ofenkieker.de
Повинна зазначити, що:
- за цим рецептом макарони випікаються в електричній духовці з функцією конвекції, тобто з вентиляцією; я пекла лише в цьому режимі, тому не зможу коментувати інші варіанти
- дуже важливі пропорції та кількість
- мигдальне борошно – це очищений подрібнений мигдаль, нічого іншого; якщо в рецептах зустрінеться, пам’ятайте про це
- якщо мінімум за дві години до подрібнення покласти мигдаль до морозильної камери, він буде краще подрібнюватися й менше виділяти олії; в іншому випадку є ризик отримати майже марципан – напрочуд смачно, але наразі не наш варіант
- і найголовніше: будьте оптимістами! Навіть якщо не вийде з першого разу (у чому я дуже сумніваюся), то це у будь-якому випадку буде смачно 🙂
Сподіваюся, ви готові експериментувати зі мною.
Для макаронс потрібно небагато складових:
- 105 г білка (білок ~ 3 яєць середнього розміру, по-супермаркетівськи це розмір М)
- 140 г мигдального борошна
- 90 г цукрової пудри
- 110 г цукру (у моєму варіанті коричневий з цукрової тростини, але можна використовувати будь-який)
- 1/4 чайної ложки солі
Приготування макаронс
Змішати 140 г мигдального борошна та 90 г цукрової пудри. На пульсуючому режимі (увімкнути – вимкнути) подрібнити цю суміш у блендері. 5-6 включень достатньо.
Просіяти мигдально-цукрову суміш. Якщо залишаться великі шматочки, подрібнити їх у блендері. Великі частинки зроблять тісто надто пухким.
105 г білка і 110 г цукру змішати в зручній ємності та нагріти до 60 градусів на водяній бані, постійно помішуючи. Якщо немає термометра, підігріти цю суміш до розчинення цукру. Будьте уважними, не перегрійте, не дайте білку згорнутися.
Прибрати білково-цукрову суміш із водяної бані, додати 1/4 чайної ложки солі та збити міксером приблизно протягом 10-12 хвилин, щоб маса стала щільною та блискучою. При перевертанні білки не повинні випадати з ємності. Більш безпечний метод перевірки (якщо що – не доведеться забирати сліди експериментів) – проведіть ножом по збитій суміші. Має залишитися чіткий слід.
Наразі – важливий момент роботи виключно руками. Змішати білково-цукрову масу з 2/3 частин мигдально-цукрової суміші. Дуже добре вимішати за допомогою силіконової лопатки (спатули). Круговими рухами збирати тісто зі стінок ємності, знизу та піднімати нагору.
Додати 1/3 мигдальної маси, яка залишилася, й такими ж рухами вимішувати, “складати” тісто. Воно має бути блискучим, як ваші очі у цей момент! Має бути помірно (!) пухким і стікати з лопатки, як лава.
Капніть чайну ложку тіста на тарілку – воно має бути гладким, обов’язково зберігати свою форму.
Наповнити кондитерський мішок тестом.
Цього разу я використала спеціальний килимок для макаронс. Але запевняю вас: якщо такого девайсу немає, можна пекти на пергаменті. Я так і робила спочатку. Для зручності можна накреслити кола діаметром не більше 2-3 сантиметрів.
Покласти спеціальний килимок або пергамент на деко для випікання. Відсадити тісто. Пару разів злегка лясніть об стіл деком із тістом, щоб великі бульбашки повітря лопнули.
Ось зараз можна сказати: ми зробили все, що в наших силах. Ставимо в духовку та при температурі 120 градусів (з конвекцією) 30 хвилин випікаємо.
Через 8 хвилин у мене було таке. Неймовірна радість! Знаменита спідничка – ось воно!
За півгодини макарони готові, можна тішитися результатами.
Дати тістечкам 10 хвилин охолонути й тільки тоді знімати їх з пергаменту або силіконового килимка. В ідеалі макаронс мають легко відокремлюватися.
Після остигання підберіть відповідні пари та поєднайте їх за допомогою крему. Оскільки самі макаронс досить солодкі, я пропоную “свіжі” варіанти: апельсиновий курд, апельсиновий джем…
Готові макаронс скласти до картонної коробки та залишити в холодильнику на 4-6 годин. Вони просочаться кремом, але зовні залишаться хрусткими.
Не використовуйте пластикові або скляні контейнери, бо в них тістечка розмокнуть і втратять текстуру.
Макаронс без крему можна зберігати в холодильнику до 2-х тижнів, з кремом – насолоджуватися протягом 2-3 днів.
У поєднанні з чашкою міцного ароматного еспресо… Це саме той випадок, коли весь світ має зачекати…
Експериментуйте, ставте собі цілі, досягайте мети, дивуйте, фантазуйте!
Смачного!