Львівський сирник

Якщо ми не їдемо до Львова, то Львів їде до нас.
Алла Григор’єва

Прекрасне рішення, як на мене. Спробуйте Львів на смак…у себе вдома 🙂

Львівський сирник чи пляцок – одна з візитних гастрономічних карток цього чудового, красивого, унікального, атмосферного міста.

Прості інгредієнти, нескладне приготування та трохи терпіння, поки все остигає та настоюється – це все, що потрібно для створення цього ніжного десерту.

Отже, “just Lviv it!” 🙂

Тісто:

  • Сир, жирність не менше 10 % – 500 г
  • Яйця – 4 шт.
  • Цукор – 130 г
  • Родзинки – 50 г
  • Манна крупа – 1 столова ложка
  • Вершкове масло кімнатної температури – 100 г
  • Цедра 1 лимона та 1 апельсина

image-1495

Глазур:

  • Цукор – 1 столова ложка
  • Вершкове масло – 30 г
  • Сметана – 3 столові ложки
  • Какао – 4 столові ложки

image-1496

Якщо сир вологий, залиште його на пару годин у друшляку, щоб стекла сироватка. Після цього протріть через дрібне сито, або пропустіть через м’ясорубку, або доведіть до однорідної консистенції за допомогою блендера.

Підготуйте ізюм. Промийте його під проточною водою, дайте стекти. Якщо у вас є час та натхнення, залийте ізюм 100-150 г будь-якого алкоголю (в рецепті використаний коньяк) та залиште на кілька годин для розм’якшення. 3-4 години достатньо, але можна і просто на ніч залишити. Якщо ж ви пектимете львівський сирник ось зараз, залийте родзинки окропом і залиште на час, поки займатиметеся підготовкою всього іншого.

Далі буде все просто:

  • Відокремте жовтки від білків (4 яйця).
  • Жовтки збийте зі 130 г цукру до гладкої світлої маси.
  • Додайте 1 столову ложку манної крупи, 100 г м’якого вершкового масла – збийте.
  • З’єднайте цю масу з 500 г сиру та цедрою 1 лимона та 1 апельсина. Для перемішування можна використовувати міксер із насадками-вінчиками.

image-1497

Відкиньте родзинки на друшляк і дайте стекти алкоголю чи воді.

Тим часом збийте 4 білки до стійких піків. Щоб прискорити процес, додайте в білкову масу щіпку солі або 1 столову ложку лимонного соку. До підготовленої сирної маси додайте родзинки й обережно, частинами, в 3-4 прийоми, введіть збиті білки. Для перемішування не використовуйте міксер, краще скористуйтеся ложкою або дерев’яною (силіконовою) лопаткою. І ніжністю рук 🙂 Дуже важливо зберегти повітряну структуру.

image-1498

В принципі, вже зараз це все дуже смачно, але краще все ж таки спекти цей сирник 😀

Застеліть дно форми папером для випікання або зробіть французську сорочку. Акуратно викладіть підготовлену сирну масу у форму.

image-1499

Випікайте 50-60 хвилин при температурі 170-180 градусів.

Ось проміжний (так, саме проміжний, не забудьте) результат старань.

image-1500

Дайте цій запашній заготівлі охолонути у формі.

Коли сирник охолоне, варимо глазур.

У невеликій каструльці на малому вогні розтопіть 30 г вершкового масла й 1 столову ложку цукру. Додайте 3 столові ложки сметани, 4 столові ложки какао й, постійно помішуючи, доведіть до кипіння. Заберіть глазур з вогню, дайте 5 хвилин для остигання і ще теплою залийте сирник.

image-1501

Зараз настала найскладніша й найвідповідальніша частина всього процесу:

…чекати, поки сирник настоїться. Тільки думка про те, що після цього він буде ще смачнішим, допоможе вам утриматися від спокуси спробувати цю смакоту 🙂 Поставте сирник до холодильника й забудьте про нього на 6-7 годин. І взагалі. Як показала практика, сирник краще пекти ввечері, перед сном… І зустріти ранок за філіжанкою кави, насолоджуючись львівським пляцком, уявляючи себе в одній із затишних, неповторних кав’ярень Львова…

Нехай вам смакує 🙂

image-1502

P.S. Величезна подяка за рецепт моїй колезі в минулому, а в теперішньому – подрузі, талановитому фотографу (одному з найулюбленіших) і просто чудовій добрій дівчинці, Аллі Григор’євій (ДДД) 😊

Вдячні за конструктивну критику та відгуки