“Якщо зірки [запалюють] випікають – значить – це комусь потрібно!”
Звісно, потрібно! І запалювати також.
Коричні зірки – обов’язковий смачний атрибут Різдва в Німеччині й не тільки. Взагалі кориця – один із основних ароматів цього свята. Різдвяні ярмарки в незнайомих містах легко відшукати за запахом, дивовижним пряним шлейфом, що тягнеться вузькими вуличками старих центрів. Де пахне корицею, там завжди солодко, смачно і неодмінно є глінтвейн 😉
Це печиво – щось особливе… Горіховий смак зі свіжою лимонною ноткою, делікатним ароматом гвоздики, ніжністю ванілі та найголовніше – розкішна кориця… Святкове диво! До того ж, досить просте у виконанні.
За основу я взяла рецепт фрау Silvia W-K, за що їй велика подяка. Від себе я додала цедру лимона та гвоздику. Раджу спробувати саме так!
Важливо!
Для малюків приготуйте печиво з мінімальним вмістом кориці, оскільки юним ласунам не радять багато вживати цієї пряності.
Отже, складові для коричних зірочок:
- Мигдаль мелений (або будь-які інші горіхи) – 200 г
- Цукрова пудра – 125 г + 100 г
- Ванільний цукор – 1 пакетик (8 г)
- Білок 2 + 1
- Кориця– 2 ст. л.
- Гвоздика – на кінчику ножа
- Сіль – щіпка
- Цедра 1 лимона
- Лимонний сік – 2 + 1 ст. л.
Приготування
125 г цукрової пудри збити з 2 білками, щіпкою солі та 2 столовими ложками лимонного соку до пишності.
Цукрову пудру додавати по 1 ложці. Вийде блискуча, дуже повітряна і в той же час міцна маса.
Зараз можна відкласти 3 столові ложки білково-цукрової маси в чашку, закрити її харчовою плівкою та прибрати на холод. Потім використовувати її як глазур. Мені цей варіант не підійшов, оскільки після випічки глазур стала дуже крихкою та при дотику трохи обсипалася. І вона не блищала (видно на останньому фото наприкінці рецепту). Але було все одно смачно. Я надаю перевагу варіанту готувати глазур безпосередньо перед випіканням.
Далі – виключно ручна робота. До цієї краси додати 2 столові ложки кориці, гвоздику на кінчику ножа, цедру 1 лимона та 1/3 частину мелених горіхів. Акуратно (!) перемішати спатулою, піднімаючи тісто знизу нагору. Поступово ввести залишок горіхів.
Повинна бути ось така пухка та волога маса.
Охочим все дегустувати не захоплюватися! Це вже зараз смачно 😀
Затягнути ємність із тістом харчовою плівкою та витримати на холоді 1 годину.
За 10 хвилин до закінчення прохолодження тіста приготувати білкову глазур. Для цього 1 білок збити зі 100 г цукрової пудри, щіпкою солі та 1 столовою ложкою лимонного соку. Повинна вийти гладка глянсова та густа маса.
Для розкочування тіста я користувалася подарованою мені крутецькою качалкою Tupperware. Вона дозволяє розкачати тісто однакової товщини, у цьому разі 6 мм. Краса!
У багатьох рецептах потрібно розкачувати тісто, підпилюючи стіл цукровою пудрою. Зірочки видавлювати формою, “занурюючи” її в ту ж пудру. Я вже мала такий досвід. Все навколо було солодке, а тісто все одно прилипало до качалки.
Але тепер є лайфхак від фрау Silvia W-K:
- Поверхню столу трохи зволожити водою.
- Постелити харчову плівку.
- Розташувати тісто посередині.
- Накрити плівкою зверху та розкотити.
- Вирізати формою зірочки, опускаючи її в ємність із водою.
Далі я роблю так: забираю зайве тісто, піднімаю плівку, знімаю з неї зірочки і перекладаю їх на пергамент. Повірте, це набагато зручніше, ніж зіскрібати зі стільниці заготовки.
Після цього зібрати залишки тіста в кулю, знову розкотити й вирізати зірочки. І так доти, доки використуєте все тісто.
Після цього покрити коричні зірки більш-менш рівномірним шаром глазурі. Якщо це виходитиме не дуже рівно, не сумуйте! Це ж справжня ручна робота і кожен екземпляр унікальний.
Випікати чи, вірніше кажучи, підсушувати печиво потрібно приблизно 20 хвилин при температурі 130 градусів у режимі “верх-низ”. Обов’язково слідкуйте, щоб глазур не змінила колір і залишилася білою. Для надійності розміщуйте деко із печивом у духовці на нижній позиції. І не відволікайтеся на будь-які фільми, навіть новорічно-різдвяні!
Після випікання перекласти пергамент із зірочками на решітку або кухонний рушник, щоб вони далі не допікалися на гарячому металі.
Ось яка краса виходить!
Традиційно коричні зірки випікаються майже за місяць до Різдва й витримуються в жерстяній коробці для дозрівання. Їхня текстура стає більш щільною, вони тверднуть, аромати спецій стають більш насиченими і глибшими. Це ж скільки потрібно сили волі, щоб так довго терпіти… В нас частина дегустується одразу після вистигання 😉
Погодьтеся, пекти коричні зірки зовсім нескладно. Так само, як інші різдвяні солодощі: ніжні ванільні рогалики Vanillekipferl, незрівнянне мармурове шоколадне або горіхове печиво.
Як же приємно спекти зірки, запалити свічки, затишно влаштуватися на дивані з чашкою ароматного чаю і подивитися якусь різдвяну історію… І обов’язково зі щасливим фіналом!
Чарівного вам передсвяткового часу й смачного!