Коли ви востаннє робили щось уперше?
А щось пекли з французької кухні? Таке щоб і в міру солодко, і швидко, й не клопітно, й смачно, і щось нове? Якщо замислилися, значить, давно було або взагалі ніколи, і зараз якраз найкращий момент це виправити.
Класичний Tarte Tatin – перевернутий пиріг з карамелізованими яблуками, історію якого можна прочитати на численних ресурсах. Неймовірно смачний!
На fan-tasty-чній кухні був печений багато разів і він, але, як завжди, креативу та фантазії в нас у достатній кількості, тому сьогодні рецепт із начинкою зі слив. Кількість цукру зменшена, ніяких додаткових елементів апгрейду у вигляді кориці, ванілі, бобів тонка etc. не потрібно: і без цього всього смак та аромат неперевершені.
Приготування досить просте, набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд. А детальне пояснення спеціально для безпроблемної підготовки та випікання, тому багато тексту.
Особливість: пекти потрібно в нероз’ємній, цілісній формі, щоб вся смачна карамельно-вершково маса зі сливовим соком обов’язково залишилася всередині (використана форма діаметром 24 см).
-
Знадобиться всього 6 простих складових:
- Борошно спельтове або пшеничне – 180 г
- Вершкове масло – 90 г (краще з морозилки або дуже холодне, не м’яке) + 70 г
- Сіль – щіпка
- Крижана вода – 5 столових ложок
- Цукор (білий) – 100 г
- Сливи – 1 кг
Приготування
Тісто
У зручну ємність всипати 180 г борошна, додати щіпку солі. 90 г холодного масла обваляти в борошні, натерти на крупній тертці й злегка перетерти руками. Влити 5 столових ложок крижаної води та швидко замісити тісто, не даючи маслу розтанути.Тісто загорнути в харчову плівку та залишити в холодильнику на пару годин. Можна тримати в холоді й довше, наприклад, вранці замісити – увечері пекти.
Сливи очистити від кісточок.
Начинка
На пательні розігріти 70 г вершкового масла до слабкого кипіння, рівномірним шаром додати 100 г цукру й закарамелізувати. Поки цей процес триває, не потрібно йому заважати: ні лопаткою помішувати, ні трясти пательню. Просто спостерігайте. Залиште це все на середньому вогні до появи золотисто-карамельного відтінку й тонкої скоринки зверху.Розподілити 1 кг слив у цій вершково-цукровій масі й залишити ніжно кипіти хвилин на 10-12. Сливи повинні зберегти форму й не перетворитися на смачне варення.
За всіма правилами не можна було турбувати сливи, але потрібно було, щоб вони просочилися маслом, набули того самого неповторного карамельного смаку. Тому я трохи допомагала половинкам, обережно помішуючи та занурюючи їх у гаряче масло. Після випічки переконалася, що хід моїх думок та дій був правильним.
За час кипіння розкотити тісто трохи більше за форму для випічки.
Весь вміст пательні акуратно перекласти у форму, накрити тістом і, якщо вийде, підігнути краєчки. У мене, швидше, вдалося їх утопити 😀
Випікати 40 хвилин до золотистого кольору при 200 градусах.
На фото дуже добре видно шарувату текстуру тіста.
Далі події можуть відбуватися за двома варіантами:
1. Насолоджуватися гарячим тартом відразу після випічки, можна з кулькою ванільного морозива, наприклад.
2. Залишити тарт до повного остигання й тільки потім тішити себе та близьких фантастичною смакотою.У першому випадку кладіть тарілку на форму, переверніть її, et voila. Тісто буде на тарілці, зверху начинка.
У другому випадку залиште все, як є, до моменту подачі, й тільки потім зробіть маніпуляції як для першого варіанту. Таким чином ви збережете тісто хрустким.
Смачні обидва варіанти, але я мала попередити про відмінності. Про те, наскільки це смачно, я вже попереджала 😉
Смачного!