Літо, спека. За такої погоди форель впадає в кому і її можна просто збирати руками.
Якщо вам не пощастило з такою “риболовлею” (забули поплювати на приманку, хтось із домашніх дбайливо приготував для вас їжу з собою та поклав рибну консерву, від щирого серця побажали гарного улову etc.), то завжди є варіант – “зловити” рибу в супермаркеті 🙂
Страви з форелі можна знайти майже у всіх кухнях Північної півкулі. У китайській її полюбляють, приготовану в кисло-солодкому соусі, в японській – суші, сашимі, шашлички-теріяки. У Малайзії популярний пряний гострий суп – лаксу. Фіни люблять молочний суп із фореллю. У Норвегії форель запікають великими шматками і просто подають із картоплею та огірковим салатом. Швеція пишається своїм гравлаксом з морської форелі, а в Данії готують із нею всілякі бутерброди. У Франції форель маринують у білому сухому, а США подають міні-бублики з копченою фореллю. У Вірменії севанську форель припускають із часником та червоним перцем, фаршируючи рисом та родзинками, готують на пару з тархуном, подають під горіховим соусом. У Німеччині улюблена тепла копчена форель з нарізаним кільцями салатної цибулі або свіжа, обсмажена в мигдальній паніровці. А в австрійських Альпах популярна смажена в вершковому маслі форель з ніжною хрусткою скоринкою і відвареною картоплею – просто і навіть елегантно!
У fan-tasty-чних кухарів є свій, улюблений рецепт, за яким ця риба готується ну непристойно швидко, що в спеку особливо важливо. Не хочеться довго стояти біля плити та плавитися. Чудово підходить для смаження на грилі та приготування на пательні.
Форель має ніжне м’ясо з делікатним смаком, тому з приправами потрібно бути особливо обережним. Рибка повинна зберегти свій смак і доречно лише трохи відтінити його спеціями та травами.
Крім, власне, 2 штук форелі, які чистити не потрібно, а тільки випатрати та прибрати зябра, знадобиться:
- Тим’ян
- Шалфей
- Суміш перців
- Сіль
- Сік половини лимона
- Оливкова олія
Приготування
Змішати сік половини лимона, невелику кількість оливкової олії, суміш перців та сіль.
За допомогою пензлика (або як вам зручно) розподілити масляно-лимонно-перечну суміш по рибках, зовні та зсередини. У черевці вкласти трави, закріпити ниткою чи дерев’яними паличками. Закрити харчовою плівкою та залишити в холодильнику на пару годин для маринування.
Обсмажити до красивого, апетитно-золотистого кольору на грилі чи пательні, 6-7 хвилин із кожного боку.
Без особливих зусиль вийшла така смакота.
Перед подачею зняти нитки або палички, прибрати трави.
Як гарнір дуже пасує будь-який свіжий салат, картопляний салат або, наприклад, овочі-гриль у фользі.
Не нехтую рибальськими традиціями і не бажатиму вам гарного улову. Але смачного – обов’язково!
P. S. Так, буває й так 😀