Дехто любить гарячіше.
Якісь там вчені з’ясували, що прихильники гострих страв потребують адреналіну, подорожей та насиченого життя. На мій погляд, важко знайти людину, яка більшою чи меншою мірою цього б не потребувала.
Любителі адреналіну, до вашої уваги пропонується рецепт гострої домашньої аджики з осіннім акцентом – з хріном. Тільки уявіть… Ароматне м’ясо-гриль, соковите, з рум’яною хрусткою скоринкою та яскравий соус… Або просто шматочок чорного хліба із салом та цією аджикою!
Насамперед я поділюся базовим рецептом, а потім – моїми доповненнями.
Почнемо?
Ось які складові потрібні для приготування аджики:
- Помідори – 350 г
- Солодкий перець – 1 шт. (200 г)
- Хрін – 100 г
- Часник – 2 зубочки (14 г)
- Чилі – 1 шт.
- Петрушка (кріп)
- Сіль
- Цукор
Приготування
Всі складові помити-почистити (або навпаки), крупно нарізати та подрібнити у блендері. Підійде як стаціонарний, так і занурювальний. Також добре вправляється м’ясорубка, тільки потрібно хрін дрібніше нарізати, щоб було легше прокручувати.
Довести до смаку, додаючи сіль та за необхідності цукор. Варити, стерилізувати, ще якось безцільно проводити час не потрібно.
Все, можна вживати.
У холодильнику ця аджика може зберігатися у щільно закритій ємності до 6-7 днів. Якщо ви маєте плани приготувати її про запас, додайте до готової аджики трохи 6-9-процентного оцту, до приємної кислинки, розлийте по сухим стерилізованим банкам та щільно закрийте (не закаткою). Таким чином аджика зберігається в прохолодному місці протягом 3-4 місяців. Насправді ж основним консерватором у цьому випадку є хрін, а оцет допомагає йому тримати стрій, так би мовити.
Доповнення
Справжні поціновувачі “вогню”, напевно, сміються, як мало чилі та хріну в цьому соусі. Але на те він і базовий рецепт. Звичайно ж, можна й навіть потрібно додати за своїм смаком більше гостроти. Кількість часнику теж можна збільшити, буде ще смачніше та пікантніше. Й ароматніше у всіх відносинах, пам’ятайте про це – часник же ж 😀
Смачного!