Домашня гостра аджика з хріном

Дехто любить гарячіше.

Якісь там вчені з’ясували, що прихильники гострих страв потребують адреналіну, подорожей та насиченого життя. На мій погляд, важко знайти людину, яка більшою чи меншою мірою цього б не потребувала.

Любителі адреналіну, до вашої уваги пропонується рецепт гострої домашньої аджики з осіннім акцентом – з хріном. Тільки уявіть… Ароматне м’ясо-гриль, соковите, з рум’яною хрусткою скоринкою та яскравий соус… Або просто шматочок чорного хліба із салом та цією аджикою!

Насамперед я поділюся базовим рецептом, а потім – моїми доповненнями.

Почнемо?

Ось які складові потрібні для приготування аджики:

  • Помідори – 350 г
  • Солодкий перець – 1 шт. (200 г)
  • Хрін – 100 г
  • Часник – 2 зубочки (14 г)
  • Чилі – 1 шт.
  • Петрушка (кріп)
  • Сіль
  • Цукор

image-1069

Приготування

Всі складові помити-почистити (або навпаки), крупно нарізати та подрібнити у блендері. Підійде як стаціонарний, так і занурювальний. Також добре вправляється м’ясорубка, тільки потрібно хрін дрібніше нарізати, щоб було легше прокручувати.

image-1070

Довести до смаку, додаючи сіль та за необхідності цукор. Варити, стерилізувати, ще якось безцільно проводити час не потрібно.

Все, можна вживати.

У холодильнику ця аджика може зберігатися у щільно закритій ємності до 6-7 днів. Якщо ви маєте плани приготувати її про запас, додайте до готової аджики трохи 6-9-процентного оцту, до приємної кислинки, розлийте по сухим стерилізованим банкам та щільно закрийте (не закаткою). Таким чином аджика зберігається в прохолодному місці протягом 3-4 місяців. Насправді ж основним консерватором у цьому випадку є хрін, а оцет допомагає йому тримати стрій, так би мовити.

Доповнення

Справжні поціновувачі “вогню”, напевно, сміються, як мало чилі та хріну в цьому соусі. Але на те він і базовий рецепт. Звичайно ж, можна й навіть потрібно додати за своїм смаком більше гостроти. Кількість часнику теж можна збільшити, буде ще смачніше та пікантніше. Й ароматніше у всіх відносинах, пам’ятайте про це – часник же ж 😀

Смачного!