Ванільні рогалики Vanillekipferl

Свято в очікуванні свята.
Ф. Іскандер

Згодні? Я повністю. Час в очікуванні та підготовці до свята наповнений яскравими емоціями, хвилюючим передчуттям та різними цікавими ідеями: що й кому подарувати, як краще оформити, що смачного приготувати… Якщо ви шукаєте кондитерські різдвяні ідеї, то потрапили за правильною адресою. Сьогоднішній рецепт – з історією.

Не є таємницею, що іноді геніальні відкриття роблять різні люди у різних куточках планети. Наприклад, відома в математичних колах формула Ньютона – Лейбніца. Але сьогодні все набагато цікавіше (деякі, звичайно, можуть посперечатися): нас цікавить не вища математика, а хімія.

За давніх давен, коли люди не мали уявлення про якісь добавки-ароматизатори-підсилювачі-смаку, придворні пекарі використовували тільки натуральні інгредієнти, які часто були не по кишені звичайним людям. Наприкінці XIX століття ± одночасно в Німеччині (1874 і 1876 рр.), Англії (1876 р.) та Франції (1891 р.) дослідники винайшли синтетичний замінник натуральної ванілі – ванілін, в рази дешевший за натуральну ванілі. Приблизно так було закладено фундамент популярної досі “різдвяної пекарні”. З того часу тонкий чарівний смак та аромат ванілі став доступним усім без винятку. За неперевіреними (мною) даними, приблизно в цей же час був придуманий рецепт цього печива. Доступно, просто, смачно та вишукано. Все зробив той самий ванілін.

Рецепт ванільних рогаликів можна знайти в кулінарних книгах різних країн. Деякі домогосподарки досі сперечаються, якого розміру мають бути ці печива-півмісяці й мало не під яким кутом потрібно робити вигин. Але і це не може зупинити тріумф Vanillekipferl, давайте ж скоріше їх пекти 🙂

Тісто:

  • Борошно спельти або пшеничне – 280 г
  • Мигдаль мелений – 50 г
  • Лісові горіхи мелені – 50 г
  • Цукор – 70 г
  • Вершкове масло м’яке – 200 г
  • Жовтки сирі – 2 шт.
  • Сіль – щіпка
  • Стручки ванілі – 2 шт. або 2 пакетики ванільного цукру
  • Цукрова пудра – 200 г

Якщо немає мигдалю або лісових горіхів, замініть будь-якими іншими меленими горіхами, тільки не мускатними 😀

Приготування печива

Розрізати вздовж стручок ванілі та ножом зняти насіння.

image-1329

У зручній ємності змішати сухі складники:

  • Борошно – 280 г
  • Мелені горіхи – 100 г
  • Цукор – 70 г
  • Сіль
  • Ваніль або ванільний цукор

Додати 2 сирі жовтки, 200 г м’якого вершкового масла й замісити тісто.

image-1330

Загорнути його в харчову плівку і, як завжди бажано обходитися з пісочним тістом, прибрати на холод щонайменше на 2-3 години. Можна й на кілька днів залишити у холодильнику.

Для формування рогаликів пропоную два варіанти: розкотити джгутик, нарізати невеликі шматочки й надати їм форму півмісяця або нарізати тісто кубиками і з них зробити заготовки. Викласти на деко.

image-1331

Випікати до золотистого кольору 15-20 хвилин при температурі 175 градусів.

Після випікання дайте рогаликам трохи охолонути, хвилин 5, не більше. Присипте їх через дрібне сито цукровою пудрою. Важливо не прогаяти цей правильний момент: якщо присипати пудрою раніше, вона розтане, якщо пізніше – обсиплеться з печива.

image-1332

Вже заварюєте каву чи чай до рогаликів? Так і знала 😀

Порада: якщо зберігатимете їх довше 2-3 днів (а зберігаються вони й до 3-х місяців), то не кладіть разом з іншим печивом, щоб не “розмився” аромат і смак ванілі.

image-1333

У запасах fan-tasty-кондитерської є ще рецепти різдвяної випічки, наприклад, горіхове печиво – неймовірно смачно й так само нескладно 🙂

Смачного!

Вдячні за конструктивну критику та відгуки