Рибне рагу бродет

“Скільки далматинців, стільки й рецептів”.

І я не про собак, а про мешканців прекрасної, сонячної, мальовничої хорватської Далмації. Саме звідти нами “привезено” рецепт бродета.

Історія винаходу цієї страви дуже нагадує історію іспанської паельї. В принципі, це їжа із залишків. Спочатку рибне рагу готували з частини улову, яку не змогли продати. Тому можна припустити, що то була недорога риба.

У Хорватії називають це рагу по-різному: brodet, brudet, brujet. Італійці готують схожу страву й називають її brodetto. У всіх кухнях Середземномор’я можна знайти варіації рибного рагу. І абсолютно неважливо, як саме воно називається, тому що це дуже смачно!

Коли я тільки відчула аромат бродета під час вечері, точно знала, яку саме хорватську страву приготую насамперед після відпустки. А далі… Я просто не могла підтримувати розмови зі своїм чоловіком. Це було цілковите смакове захоплення! Спочатку мені потрібно було розкуштувати та відчути кожен інгредієнт. А потім я кинула цю справу і просто мовчки насолоджувалася їжею, іноді закочуючи очі від задоволення 😀

Дуже часто бродет подають с полентою. Смачно та гармонійно. А ось той самий, ульотний, був із квасолею. До нього тільки шматочок хліба – і все! Нам зовсім трохи відкрили таємницю приготування: сьогодні все тушкується на вогні й тільки завтра відокремлюється риба від кісток, подрібнюється й подається вся страва. За ніч бродет настоюється, смак стає більш насиченим.

Кожна господиня в Далмації має свій рецепт найсмачнішого бродета. Часто до рагу додають креветки та мідії. Але, як я вже писала, риба для приготування використовується найдоступніша.

Оскільки наш “улов” безпосередньо залежав від рибного асортименту супермаркета, то ми вибрали сайду та тріску.

Отже, інгредієнти для рибного рагу:

  • Риба (філе) – 400 г
  • Квасоля варена – 250 г
  • Помідори- 1 кг
  • Фенхель (факультативно) – 200 г
  • Часник – 15 г
  • Цибуля ріпчаста – 250 г
  • Томатна паста – 1,5-2 столові ложки
  • Сіль, перець, цукор, чилі – за смаком
  • Лавровий лист – 1 шт.
  • Петрушка
  • Оливкова олія
  • Червоне сухе вино

image-2565

Приготування.

250 г цибулі, 200 г фенхелю, 15 г часнику та петрушку дрібно нарізати. З помідорів зняти шкірку та нарізати середніми шматочками. Лайфхак, як швидко та просто очистити помідори, я показала в рецепті овочів з квасолею. Рибу крупно нарізати і поки що прибрати до холодильника.

image-2566

У каструлі з товстим дном злегка обсмажити на оливковій олії цибулю. Додати нарізаний фенхель, трохи зарум’янити. До цього всього відправити 1,5-2 столові ложки томатної пасти та мелений перець. При обсмажуванні спеції краще розкривають аромат.

image-2567

Далі поєднати все з томатною пастою і дати трохи “прихопитися” до дна. Повинна утворитися скоринка. Влити зовсім небагато червоного сухого вина, щоб цю піджарку розчинити. Дати вину повністю випаруватись. Потім додати часник, 1 кг нарізаних помідорів, 250 г вареної квасолі та лавровий лист. Ретельно з’єднати всі овочі у каструлі. Довести до смаку: приправити перцем, сіллю та чилі. Накрити кришкою та залишити ніжно кипіти на невеликому вогні.

image-2568

У мене це зайняло понад 1 годину. Дуже багато залежить від того, наскільки соковиті помідори. В результаті повинен вийти томатний соус приємної кремової текстури, насиченого кольору та смаку. Але не дуже густим, оскільки в ньому має ще варитися риба.

Саме час згадати про неї й відправити її в киплячий соус. Довести рибу до готовності.

image-2569

Далі є два варіанти розвитку подій: дати бродету час настоятися до завтра або відразу ж красиво сервірувати й насолоджуватися чудовим результатом. Тому що все має бути красиво. І смачно 🙂

image-2570

Чекати до завтра не вистачило нашого терпіння. Підозрюю, що у вас його теж не буде 😀

Dobar tek і смачного!

Вдячні за конструктивну критику та відгуки