Борщ

Українське хюгге

У кожній країні є свої, особливі елементи затишку. Для данців це хюгге – ціла філософія, стиль життя. Особисто для мене втілення рідного українського хюгге – наш борщ, національна гордість 🙂 Його аромат теплими хвилями заповнює всю оселю, створюючи єдине та неповторне відчуття затишку. Скільки б красивих свічок ви не запалили, які б теплі шкарпетки не наділи й скільки чашок смачного глінтвейну не влили б у себе – без борщу не буде потрібного ефекту.

Коли мої дітки поверталися зі школи-університету-роботи додому, вони ще в парадному відчували аромат та розуміли, що буде на обід (вечерю). “Пахне маминим борщиком!”. Багато років тому в домесенджерний час донечка з її класом була тиждень у Німеччині в рамках культурного обміну між школами. На шляху додому, як тільки їхній автобус перетнув кордон, відправила мені смс: “Мамуля, приготуй, будь ласка, борщику!”. Потім виявилося, що майже всі діти надіслали подібні повідомлення своїм мамам 🙂

Кожна господиня варить борщ за своїм єдиним правильним рецептом, інтуїтивно створюючи букет зі смаків та ароматів. Можна довго сперечатися щодо правильності та достовірності кожного рецепту, але ми цього робити не будемо. Адже давно всім відомо, що найсмачніший борщ – мамин чи бабусин. Чи коханої дружини. Я з радістю поділюся з вами своїм рецептом приготування. Усі подробиці я отримала у спадок від своїх бабусь та від усіх добрих і душевних людей, які зустрічалися мені у житті. Дещо додала від себе, дещо – креатив чоловіка. Фантастично смачно!

Спочатку рецепт, а потім – мої примітки.

Отже, інгредієнти для fan-tasty-тичного борщу:

  • Бульйон – 1,5 л
  • Заправка – 300 г
  • Капуста – 400 г
  • Картопля – 350 г
  • Солодкий перець – 150 г
  • Цибуля – 150 г
  • Часник – 10 г
  • Кріп, петрушка, чилі
  • Сіль, суміш перців
  • Рослинна олія

image-2704

Приготування

Якщо є заздалегідь підготовлені бульйон та заправка, то час приготування борщу приємно скорочується. Бульйоном у нас займається чоловік (посилання на детальний рецепт вище, в списку складових). Це ціле таїнство! Але ви можете послуговуватись своїм рецептом.

Овочі та зелень помити-почистити та нарізати. Я люблю саме так, як на фото.

image-2705

Ставлю бульйон на вогонь і, поки він нагрівається, підсмажую цибулю на олії. Відставляю її убік.

image-2706

Нарізаю картоплю.

image-2707

Кладу її разом із часником і солодким перцем у киплячий бульйон. Варю це на невеликому вогні до готовності картоплі. Вона насичується смаком часнику та перцю. Смак дуже яскравий.

Додаю заправку, даю їй повністю “розчинитись”. Зараз важливо часто куштувати, що ви оце готуєте, доводити до смаку. Можна залучати всіх, хто є вдома й в змозі висловити своє захоплення 🙂 Після цього – чилі, мелений перець, капуста та підсмажена цибулька. Даю кипнути, вимикаю вогонь, додаю зелень. Борщ готовий! Ці аромати, мммм…

А далі вже – хто як любить: зі сметаною, з чорним хлібчиком, з з хрустким білим

image-2708

Примітки

  • Ніколи не додаю цукор. Підсмажена до золотавого кольору цибуля надає борщу солодкуватий присмак. Але кладу її завжди наприкінці!
  • Ніколи не додаю оцет. Звичайно, буває, що помідори попалися дуже зрілі або буряки домінують і не вистачає кислинки. У цьому випадку після додавання капусти та цибулі кидаю щіпку солі. Зазвичай “вирівнює” смак. Якщо вже й солі достатньо, і всю заправку відправили в каструлю, то виручають кілька крапель лимонного соку.
  • Що перше: курка чи яйце засмажка чи капуста? Я – за засмажку, тому що томати не дають капусті швидко розваритися і вона залишається трохи хрумкою.
  • Частину часнику можна додати наприкінці приготування, щоб трохи підсилити смак.
  • Вчорашній борщ смачніший, так!

Ось і всі тонкощі 🙂

Мій син пригощає вже мене і його дівчину своїм смачним фірмовим борщем, а мій зять зізнався, що найкращий борщ готує для нього моя донька. Щастя! І всі ці емоції теж – українське хюгге, затишок.

image-2709

Нехай у вашій оселі завжди будуть мир, затишок, смачна їжа та щастя!

Смачного 😉

Вдячні за конструктивну критику та відгуки