Варення

Як це роблю я.

Багато років тому мене зацікавив рецепт шведського ягідного варення, яке називається силт. Варити його дуже неклопотно, цукру потрібно менше, ніж зазвичай для нашого класичного.

Технологія приготування досить проста:

  1. Помістити ягоди в каструлю.
  2. Варити на маленькому вогні 15-20 хвилин.
  3. Зняти з вогню та додати цукор (600-800 г на 1 кг ягід).
  4. Акуратно розмішати до розчинення цукру, гарячим розподілити по баночках та герметично закрити.

Виходить пречудово! Так я варила силт із червоної та чорної смородини. Ягоди добре желюються, зберігаються натуральні аромат та смак.

Але одного разу щось пішло не так. Здавалося б, я робила все, як завжди, але моє варення після декількох тижнів зберігання вкрилося пліснявою… Добре, хоч роблю заготівлі не в промислових обсягах. З того моменту я трохи змінила спосіб приготування. Це вже в жодному разі не шведський силт, але виходить теж чудово. Варення густе і без желюючих добавок.

Пропорції точно вказати складно, але я детально розповім про принцип приготування варення. Все просто.

Почну з того, що в такий спосіб я варю варення не лише з ягід, а й із фруктів-плодів. На фото, наприклад, сливове. У такий же спосіб я варю варення з вишень, абрикосів, персиків, червоної та чорної смородини. Цукру теж потрібно небагато. Приблизно як і для силту, а іноді й менше, якщо фрукти дуже солодкі.

Отже, технологія приготування fan-tasty-чного варення:

  1. Ягоди-фрукти-плоди добре помити. Обсушувати не потрібно.
  2. Очистити від кісточок (сливи, персики, вишні…). Великі плоди можна розрізати на маленькі шматочки.
  3. Скласти в каструлю бажано з товстим дном, закрити кришкою та дати закипіти. Якщо фрукти недостатньо соковиті (абрикоси, наприклад), додати зовсім небагато води, щоби вони не пригоріли. Пізніше це все пустить сік.
  4. На невеликому вогні, без кришки уварити всю масу до потрібної густоти. Не забуваймо помішувати.
  5. За смаком додати цукор, дати прокипіти хвилин 8-10. Розкласти у підготовлені баночки та герметично закрити.

Ось коротко все. Але, як відомо, все важливе приховано в деталях, про які я, звичайно, розповім.

  • Перший раз почніть з невеликої кількості фруктів-ягід. 2 кг цілком достатньо для дебюту та розуміння, що ви взагалі готуєте.
  • Якщо в процесі кипіння виділилося багато соку (вишні, наприклад), зберіть його та заморозьте у формах для льоду. Зберігайте ці соковиті льодяники в окремому пакеті в морозильній камері. Потім їх можна додавати до м´ясних соусів, десертів…
  • З текстурою варення можна “грати”: чим довше вариться, тим густіше виходить. Я варю окремо дуже густе для начинки (різдвяного печива, наприклад) і трохи ніжніше, не таке щільне просто так, для різноманітності.
  • Дуже часто додаю трави та спеції, навіть чилі. До персикового варення шикарно пасують розмарин, імбир та лимонна цедра. Сливи по-новому розкривають смак у “компанії” з бодяном або чебрецем. Квіти лаванди надають варенню з чорної смородини, я б сказала, елегантність та шик. Кориця, на мою думку, взагалі з усім поєднується.
  • Іноді взагалі не додаю ніяких “сторонніх” ароматів. Наприклад, звичайна вишня тааааак пахне, що нічим не хочеться порушувати цю гармонію. Хіба що додати трохи “вогню”, чилі.

Як багато інформації 😆 Я дуже сподіваюся, що з моїм покроковим мануалом ви без труднощів зварите fan-tasty-чне варення і воно стане вашим улюбленим!

image-2607

Смачного!

Вдячні за конструктивну критику та відгуки