Печиво “Дамські поцілунки”

Чарівна естетика

У довгому списку дивовижних італійських солодощів на особливу увагу заслуговують знамениті “Baci di dama”. Це мініатюрні п’ємонтські печива Дамські поцілунки. Вони зачаровують ласунів з ХІХ століття й хвилюють уяву тих, хто ставить питання щодо походження їх назви. Як це часто буває, коли справа доходить до випічки та насолоди смачними стравами, історія поєднується з легендами, а їх виникнення оповите романтичною аурою. Щодо п’ємонтських традицій історії та легенди пов’язані з королівською родиною Савойя.

За однією з таких легенд одного прекрасного дня 1852 року король Вітторіо Емануеле II попросив придворних кухарів приготувати новий десерт. Королівські кухарі-кондитери спекли ці самі dolce, що нагадують складені для поцілунку губи. Італійці такі італійці, витівники 😉 Мініатюрні солодощі були відразу ж схвалені королем. Делікатесні печива були настільки успішні при дворі Савойї, що незабаром з’явилися у всіх італійських та європейських дворах.

image-2715

Спочатку до складу “Дамських поцілунків” входив п’ємонтський фундук, яким славиться цей регіон. У ті часи його можна було знайти набагато простіше й купити дешевше, ніж мигдаль. Оригінальний рецепт було змінено наприкінці 1810 Cavaliere Stefano Vercesi. Він замінив фундук мигдалем та запатентував “Золоті поцілунки” – “Baci dorati”. Вони досі продаються у кондитерській Vercesi Pastry у Тортоні. “Золоті поцілунки” здобули найвищу нагороду на Міланському міжнародному ярмарку у 1906 році за кондитерські вироби того часу.

Одне слово, довга й солодка історія, що подарувала світові це дуже романтичне печиво. Я випробувала обидва варіанти: з лісовими горіхами та мигдалем і залишилася у повному захваті! З фундуком виходить не така однорідна текстура, як з додаванням мигдалю. Але смак в обох варіантах просто фантастичний! До того ж, пекти їх дуже нескладно. Так само просто, як і кантуччині, наприклад.

Отже, інгредієнти:

  • Борошно – 100 г
  • Мелений мигдаль – 100 г
  • Вершкове масло м’яке – 100 г
  • Цукор – 80 г
  • Ванільний цукор – 8 г
  • Цедра 1 лимона чи апельсина
  • Дрібка солі
  • Темний шоколад – 100 г

Приготування

Поєднати 100 г мигдалю з 80 г цукру. Потім додати решту інгредієнтів, окрім шоколаду, й добре змішати. Я скористалася міксером зі спіральними насадками.

image-2716

Зібрати масу в колобок і трохи замісити. Пам’ятаємо, що пісочне тісто не любить теплих рук, тому робимо все дуже швидко. Або як варіант дуже холодними руками 😀

На першому фото добре видно, яку текстуру має набути тісто. Одне слово, пісочка.

Розкачати тісто приблизно в палець завтовшки, обернути його харчовою плівкою й прибрати до морозильної камер на кілька годин.

image-2717

Після цього розрізати на приблизно однакові квадратики. Оскільки я намагалася наблизитись до ідеалу оригіналу, то заморочилася: зважила кожен шматочок і порахувала. Отже, 58 штук по 6 г кожен 😉 Можна, звичайно, і трохи більше за розміром зробити. Головне, щоби були приблизно однакового розміру.

image-2718

Скачати кульки, розмістити на пергаменті. Дехто радить їх трохи приплюснути. На мій погляд, печиво виходить красивішим, якщо заготовки залишити як є.

image-2719

Випікати при температурі 150 градусів близько 20 хвилин до ніжно-золотистого кольору.

image-2720

Вони виходять ідеальними!

image-2721

Дуже важливо!
Потрібно обов’язково дати печиву повністю охолонути. Воно настільки тендітне, що гарячим просто розвалиться в руках. Перевірено досвідченим шляхом 😀

Після остигання заготівлі будуть стабільними. Тільки тоді можна буде їх попарно поєднати за допомогою розтопленого на водяній бані шоколаду (100 г).

Підказка: шоколад не повинен бути занадто рідким, інакше всі конструкції ризикують покоситися, а “дамські поцілунки” перетворяться на криві усмішки 😉

image-2722

Як просто, красиво та дуже смачно! А з філіжанкою міцного духмяного еспресо, ммммм…

image-2723

Buon appetito вам та солодких поцілунків 😉

Смачного!

Вдячні за конструктивну критику та відгуки