Лазанья

Говоримо “лазанья” – одразу думаємо про Італію.

Ця фантастично смачна запіканка давно стала одним із найголовніших символів італійства, як кажуть самі аборигени. А ще лазанья – це вічна кулінарна суперечка між Болоньєю та Неаполем. Ніхто не хоче поступатися правом називатися винахідником. Примирити італійців у цьому питанні, як і знайти загальний для всіх рецепт, дуже складно. Можна порівняти з нашим борщем або варениками: у кожної господині свій єдино правильний рецепт.

Так і з цією стравою. Всі регіони мають свої версії. Кожна італійська мама, яка займається приготуванням лазаньї, вносить свої власні зміни, неймовірно збільшуючи кількість можливих варіацій. Лазанью готують з грибами, рибою, овочами замість м’ясного прошарку. Шеф-кухар нашої улюбленої піцерії, сиціліанець синьйор Mannino додає до начинки нарізане варене яйце. Я трохи розповідала про цього кулінарного Маестро в рецепті кролика по-італійськи в томатному соусі.

Напевно, італійці знайдуть у нашому варіанті неточності та неавтентичності. Але це тааааак смачно! Насичений соковитий болоньєзе та делікатний бешамель, паста al dente та золотиста сирна скоринка… Це все димиться відразу після духовки та пахне! Крім цих переваг є ще одна: лазанья чудово переносить заморозку.

Сподіваюся, у вас вже розігрався апетит. Отже…

Інгредієнти для лазаньї на 2 форми 17 х 12 см:

  • Соус бешамель – рецепт нижче
  • Соус болоньєзе– 500 г
  • Твердий натертий сир ~ 250 г
  • Листи пасти для лазаньї

image-2511

Інгредієнти для соусу бешамель:

  • Молоко – 230 мл
  • Борошно – 1 ст. л.
  • Масло вершкове – 60 г
  • Сіль, перець, мускатний горіх – за смаком
  • Свіжі тим’ян (він же чебрець), розмарин та майоран – наш спонтанний порив, у “класичному” варіанті їх немає

image-2512

Приготування соусу бешамель

У невеликій каструлі на середньому вогні розтопити 60 г вершкового масла. Безперервно помішувати та додати 1 столову ложку борошна, подрібнені трави, мелений перець та мускатний горіх. Ця маса має бути однорідною. Постійно помішуючи, повільно вливати молоко. Мета – дати цій суміші загуснути та зберегти гладку текстуру без грудочок. Довести це все до смаку, додаючи сіль.

image-2513

Щоб перший шар пасти для лазаньї був готовий і не пересушений, на дно форми кладемо частину болоньєзе, потім – частину бешамелю.

image-2514

Далі – листи лазаньї. Їх не потрібно варити! Вони просочуються соусами й залишаються al dente, чого, власне, і прагнемо. Для наших маленьких форм одного мало, а два багато. Розламали та склали. Як пазли.

image-2515

Іноді на тісто ми відразу кладемо сир, іноді – соуси, а потім сир…

image-2516

Чесно кажучи, до написання цього рецепту не замислювалася, як правильно. Але точно скажу, що всі варіанти працюють. Потрібно чергувати листи лазаньї з соусами та сиром. Найостанніший, верхній шар – сир.

image-2517

Кілька слів про сир. Пармезан не запікається до золотаво-коричневої скоринки. Такий естетичний і, звичайно, смаковий ефект дасть, наприклад, ементаль чи інший гірський сир. Але це не автентично ж… У деяких регіонах Італії готують лазанью виключно з моцарелою, яка теж запікається до розкішного вигляду. Важливо, щоб вміст жиру у сирі був щонайменше 40 %. Ми готуємо з таким, який є в холодильнику 🙂

Запікаємо приблизно 45 хвилин при температурі 160 градусів. І виходить ось що!

image-2518

Хто б не винайшов лазанью, це геніально та фантастично смачно!

Buon appetito, а також смачного!

Вдячні за конструктивну критику та відгуки